SHUN PREMIER TIM MALTZER  to ekskluzywna seria profesjonalnych noży kuchennych KAI używanych przez najbardziej wymagających szefów kuchni i pasjonatów gotowania.

 Noże Shun PREMIER TIM MALTZER powstają w unikalnej technologii łączenia i ostrzenia aż 33 warstw stali o różnej twardości i elastyczności, dzięki temu zachowują najlepsze cechy legendarnej stali damasceńskiej czyli ostrość, twardość i trwałość. Dodatkowo w Shun PREMIER TIM MALTZER  stalowa powierzchnia noża jest zdobiona ręcznie młotkiem, dzięki czemu powstaje charakterystyczny, oryginalny motyw w Japonii zwany Tsuchime. 

Rdzeń noża wykonany z najwyższej jakości stali VG-10  (1% węgla, 1,5% kobaltu) o twardości aż 61 HRC zapewnia nadzwyczajną ostrość, pokryty w trakcie procesu wykuwania 16 warstwami ( z każdej strony) stali o zróżnicowanej twardości. Dzięki temu ostrze uzyskuje niezbędną elastyczność.

Unikalny nóż z wysokogatunkowej i bardzo twardej stali damasceńskiej z domieszką węgla i kobaltu jest niezwykle ostry i nie ulega korodowaniu. Rękojeść wykonania jest z powlekanego drewna Pakka, połączona  ze stalowym przedłużeniem ostrza na całej długości. Gładka i gęsta struktura drewna Pakka zapobiega gromadzeniu się bakterii w mikro-szczelinach, dopasowana idealnie do kształtu dłoni, zapewnia komfort krojenia. Kształt i profil rączki pozwala na używanie noży przez osoby prawo i lewo ręczne.

Ostrza Shun PREMIER TIM MALTZER są są obustronnie ostrzone pod kątem 16 stopni. 

Każdy nóż Kai Shun jest dziełem sztuki, jedyny oryginalny i niepowtarzalny.

 

KAI SHUN PREMIER TIM MALTZER NOŻE KUTE ZE STALI DAMASCEŃSKIEJ

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl